İSMAİL BAYRAK
İyi bir vatandaşlık sosyal sorunlara karşı harekete geçmektir.Soksun Sivrisinekler...
Soksun Sivrisinekler...

Böcek ilacına konan sivrisinek sen bilmez misin, bir miktar sen de böcek ahalisinden sayılıyorsun... Kışşşştttt.

Dost Çoktu Kar Yoktu
Dost Çoktu Kar Yoktu

Soğuk bir hava, dostlarla sohbete giderken bir köpek gördüm. Kar yoktu ama köpek üşümüştü, ben de üşüdüm. Aklıma bazı sözler takıldı, yürürken yazdım kafaya...

"O" Vardı

Toprak renkli saçlarda bit olacak sirkeler, sirkeleri kaşıyacak yaba gibi tırnaklar vardı. Çöplerde az biraz kedi payı, kase içinde su, köpeklerin patilerinde, kana doymuş keneler vardı.

Tüm Gardiyanlar İşsiz Kaldı
Tüm Gardiyanlar İşsiz Kaldı

Dağ oluyoruz öfkelenince ama bir ince elif olamıyoruz. Selamlarını ilettiğimiz dostlarımızın, sen neden gelmedin havalarına öfkeleniyoruz. İki kısa mesaj arasında dönüp duruyor hayat ve biz kontör telaşına düşüyoruz. Sustukça hayat daha bir hızla ilerliyor, konuştukça, arkasında zafer kazanan atlıların coşkusu gibi, bir deli mutluluk geliyor. Her yere, her kalıba giriyoruz. Su gibi, içine girdiğimiz her maşrapanın şeklini alıyoruz.

Sevgiliye Methiye
Sevgiliye Methiye

Radyo anonslarında duyurulan her kan grubunun sana ait olup olmadığını, her gece on haberlerinde üçüncü sütün haberlerinde ismini bana duyurmandan korkuyorum ve bu nedenlerle “-Gidiyorum” dediğinde tebessüm etmezdim yoksa.

Palaska
Palaska

Teravih namazlarında en arka safda yaramazlık yapan çocuklara, namaz çıkışında seni babana şikayet edeceğim demeyecek kadar hassas, başını okşayacak kadar –bende senin gibiydim, hiç unutmam diyecek kadar samimiyimdir.

Örümcekle Sohbet
Örümcekle Sohbet

Durup kalmadığım, seni üzerine bindirilemeyecek yükler ile uğurladığım ebedi hayatında anneni özledim çocuğum. Şimdi kim diyebilir özlem ayrı şey, özlenmek ayrı şey? Sen diyebilir miydin babana hasretini. Diyemedik işte. Sonsuzlukla sustuk, namertliğimizle oturduk evimizin şark köşesinde.

Masadaki Venüs
Masadaki Venüs

Bana hayatlarını bağlayan umutları düşünmeden, uçan balonlar gibi gideceği yeri bilmeden rüzgarlarda savrulmak isterim. Sen bilirsin zaten sevgili gidilen her yerde durmak için bir sebep olamayacağını. O nedenle dersin ya sevgili kal gitme istersen diye. Senin istediğinle değil, çaresizliğimle değil, o ruhumdan taşan sevgim yüzünden yanında olmak, hep senin göğsünde yatmak isterim.

Eski Şehirde Saygı
Eski Şehirde Saygı

Eti’nin hemen yanında boş bir arazi vardır. Çocukların taştan kalelerde top oynadığı, karınları acıktığında Eti çalışanlarının camlardan çocuklara bisküvi verdiği Hacı Murat’ın arsası. Eğer mevsim Bahar ve aylardan da Haziran ise, bu arsa tamamen yeşillere bürünür, kalecilerin topu kapmak için uçtuklarını görebilirsiniz.

Arzın Merkezi
Arzın Merkezi

Ne zamana kadar giden bir hayatım olur bilinmez, kimse de bilemez ama, günün birinde kızlarımın aklı yerine geldiğinde ve benim onların yanında olmadığım bir zamanda bu satırlarımı okuyup beni azda olsa anlamaları içindir.

0.
1.